Benieuwd hoe Den Haag eruit gaat zien? Check maquette in stadhuis

20 December 2022, 14:47 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag

De komende jaren wordt er in het Haagse Central Innovation District (CID) flink gebouwd. In het gebied tussen de treinstations Den Haag Centraal, Hollands Spoor en Laan van NOI komen heel veel nieuwe woningen, werkruimtes, kantoren, voorzieningen en groen.

Het CID is het economische hart van Den Haag. In het gebied werken bijna 80.000 mensen en zijn er 30.000 studenten in de onderwijsinstellingen. Er wonen 45.000 mensen in het gebied, in 23.000 woningen. De komende jaren worden dat er dus nog meer.

Er komen ongeveer 20.500 woningen bij voor 35.000 nieuwe inwoners. Er wordt gerekend op ongeveer 640.000 vierkante meter aan nieuwe kantoren en 255.000 vierkante meter aan commerciële en maatschappelijke voorzieningen. De functies worden niet in groepen bij elkaar gezet, maar juist verdeeld over het hele gebied.

Tekst gaat door onder foto.

Grote maquette

Ben je benieuwd hoe Den Haag eruit gaat zien? In het Atrium van het stadhuis aan het Spui staat sinds vandaag een grote maquette van het hele CID-gebied. Iedereen is tot 19 januari welkom om zelf te komen kijken hoe de transformatie plaats zal gaan vinden.  Op verschillende dagen staan er ook medewerkers van de gemeente bij om vragen te beantwoorden.

Wethouder Robert van Asten van Stedelijke Ontwikkeling is blij met de maquettes. “De komende jaren verandert er veel in het gebied rondom de Haagse intercitystations. Met deze maquette kunnen we Hagenaars laten zien hoe dat eruit kan komen te zien. Maar we willen ook uitnodigen tot gesprek. Mensen moeten hun vragen en ideeën over de toekomst van onze stad kunnen delen. Dat gesprek is ontzettend belangrijk en moeten we de komende jaren blijven voeren.”